Alpaka Records Presents

Kolejne wydarzenie z cyklu Alpaka Records Presents. Działalność w duchu “DIY” przyświecała nam od początku naszego istnienia. Tym razem wznosimy się się na wyższy poziom. 15 czerwca, w klubie Drizzly Grizzly, odbędzie się totalne święto naszej hodowli. W ramach wydarzenia odbędą się koncerty, dyskusje z artystami oraz wystawa najciekawszych okładek z naszego katalogu. Okres pandemiczny i wysokie koszty prowadzenia lokali użytkowych sprawiają, iż coraz więcej miejsc oferujących czynne uczestnictwo w kulturze w formie koncertów jazzowych i improwizowanych zamyka się lub zaprzestaje organizacji występów na żywo. Cykl Alpaka Records Presents jest odpowiedzią na potrzeby zarówno artystów jak i słuchaczy. Poniżej znajdziecie harmonogram wydarzenia.

Od 17:00, przez cały czas trwania wydarzenia, będziecie mogli podziwiać najciekawsze okładki z hodowli Alpaka Records. Kuratorką wystawy jest Mary Zaleska, wspaniała graficzka i designerka, z którą współpracujemy od kilku lat. 

18:00 – 19:30
Spotkanie z twórcami (Kasia Lins, Magda Kuraś, Nene Heroine) 

20:00
MAGDA KURAŚ QUINTET “Tryptyk Biłgorajski” – premiera albumu 

Tryptyk Biłgorajski to muzyka rytualna, która opowiada historię tęsknoty, rozdartego serca i oczyszczenia. Pieśni pochodzą z tradycji południowo-wschodniej Polski i stały się źródłem nowego kierunku w muzyce.. Magda, która pochodzi z Biłgoraja, wybrała te pieśni z okolic swojego rodzinnego miasta, a teksty stały się punktem wyjścia do stworzenia przez zespół własnych kompozycji, odzwierciedlających ich emocje.

Magda Kuraś – wokal, taniec
Dominik Kisiel – piano, wokal 
Ziemowit Klimek – kontrabas, wokal
Jakub Krzanowski – perkusja, wokal
Maciej Świniarski – wokal, burza, tamburyn

21:30 
NENE HEROINE “MOVA” feat. Kasia Lins 

Nene Heroine to trójmiejski zespół w stylistyce jazz/psychedelic. Ich twórczość to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych i emocjonalnych melodii. Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie „Total Panorama” (Alpaka Records), zespół prezentuje nowy program pod tytułem „MOVA”. Jest to rozwinięcie dotychczasowej eksploracji muzycznego ,,tripu’’, w który artyści zabierają słuchaczy. Muzycy zespołu nie lubią kompromisów, a jazz traktują wyłącznie jako punkt wyjścia do tworzenia nowych struktur. 

Peter Stanley Chester – saksofon, elektronika
Michael Zismann – gitara, wokal
Tony Sadeky – gitara basowa
Stan Corazon – perkusja

Kasia Lins – wokal 

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska / Cofinanced by the City of Gdańsk