
Już 18 czerwca w klubie Drizzly Grizzly odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z cyklu Alpaka Records Presents – największe przedsięwzięcie organizowane przez naszą wytwórnię. To czwarta edycja autorskiego święta labelu, który coraz śmielej zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej nie tylko jako wydawca, ale również jako aktywny organizator wydarzeń artystycznych.
W programie przewidziano koncerty artystów związanych z wytwórnią, dyskusje z twórcami oraz wystawę najciekawszych okładek albumów z katalogu Alpaka Records. To niepowtarzalna okazja, by poznać kulisy działania niezależnej wytwórni oraz nawiązać kontakt z jej twórcami.
„Uwielbiamy brać sprawy w swoje ręce. Oprócz działalności wydawniczej, mamy ogromną frajdę z organizacji wydarzeń, które budują naszą społeczność i pokazują, jak różnorodna i żywa jest nasza hodowla.”
Alpaka Records Presents to wydarzenie otwarte dla wszystkich miłośników muzyki niezależnej, sztuki wizualnej oraz kreatywnej atmosfery.
18.06.2026
Drzwi: 17:00
Start wydarzenia: 18:00.
Miejsce: Drizzly Grizzly, Gdańsk.
Bilety są dostępne w trzech pulach:
I pula / Early Birds – 50 PLN
tylko 40 sztuk, do wyprzedania
II pula – 80 PLN
od wyczerpania Early Birds do 14 czerwca
III pula – 100 PLN
od 17 czerwca i w dniu wydarzenia, także na bramce.
Jeżeli chcesz być z nami od początku i wesprzeć niezależną scenę, najlepiej złapać bilet z pierwszej puli.
Od 17:00, przez cały czas trwania wydarzenia, będziecie mogli podziwiać najciekawsze okładki z hodowli Alpaka Records. Kuratorką wystawy jest Mary Zaleska, wspaniała graficzka i designerka, z którą współpracujemy od wielu lat.
18:00 – 19:30
Spotkanie z twórcami (Gary Garnowski, Marta „Zdyba” Prabucka, Krzysztof Hadrych)
Prowadzenie: Mery Zimny / Radio Jazzkultura
20:00 | TENTNO | Premiera płyty „The truth is at the bottom of the bottomless…”
Krzysztof Hadrych – gitara
Alan Kapołka – perkusja
Szymon Zalewski – kontrabas
Marta Prabucka – wizualizacje
Płyta “The truth is at the bottom of the bottomless…” jest zwieńczeniem pewnego etapu w twórczości lidera TENTNA – Krzysztofa Hadrycha, który podczas powstawania jej trochę jeszcze nie mógł zdecydować czy jest muzykiem jazzowym, czy metalowym. Jest eksploracją głębokiego żalu, niepokoju i zagubienia, które towarzyszyły mu w znacznym stopniu podczas ponad trzyletniego okresu sporadycznej kompozycji, który zaowocował tymże właśnie utworami. Zespół, który skrzyknął, czerpie nie tylko z tradycji muzyki metalowej, jazzowej i klasycznej, ale również z świata narracji i obrazów, za które odpowiedzialna jest artystka wizualna Marta Prabucka. Płyta ta zatem, mimo, że pełne doświadczenie audiowizualne dostępne jest tylko podczas koncertów, opowiada podskórnie historię człowieka współczesnego, który jak każdy człowiek współczesny, w mniejszym lub większym stopniu, nie radzi sobie ze sobą i ilością bodźców, które niczym karabin maszynowy atakują jego mózg, zaadaptowany ewolucyjnie dopiero do epoki kamienia łupanego. Historia ta nic nie rozwiązuje, nie odpowiada na żadne pytania, na co wskazują trzy kropki w jej tytule. W poszukiwaniu prawdy w nieskończoności TENTNO co najwyżej pokazuje jak dziwne i absurdalne jest życie samo w sobie.
21:30 | BLED | Terra Incognita
Emil Miszk – trąbka, Moog Rogue, elektronika
Sławek Koryzno – perkusja, syntezatory modularne, elektronika
BLED reprezentuje Fourth World Music (muzyka czwartego świata) – prymitywno-futurystyczne brzmienie, które łączy nowoczesną muzykę elektroniczną z rdzennymi i folklorystycznymi formami muzyki z całego świata. Zespół specjalizuje się w tworzeniu długich, immersyjnych form muzycznych, które pozwalają słuchaczom zatrzymać się i zanurzyć we własnych myślach. W świecie pełnym bodźców i krótkotrwałej uwagi, duet celowo proponuje utwory proste w strukturze, ale angażujące na poziomie emocjonalnym i intelektualnym. Można to nazwać „ścieżką dźwiękową do filmu, który jeszcze nie został nakręcony.”
Zespół ma na koncie cztery albumy: “Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds”, “Comets Sessions” (2021) oraz “Terra Incognita”, “Comets Sessions VOL. II” (2024).
Terra Incognita, czyli „nieznana ziemia,” to termin wywodzący się z dawnych map, na których oznaczono obszary jeszcze niezbadane i nieodkryte. Dla BLED, “Terra Incognita” to nie tyle nieznane lądy, ile przestrzeń wolna od nadmiaru, w której odkrywamy, co jest kluczowe, a co jest tylko szumem. To jak rzeźbiarz, który zamiast dodawać kolejne elementy, odcina kawałki materiału, aby ujawnić ukrytą wewnątrz formę. To sztuka subtelności, gdzie każdy dźwięk, każda nuta ma swoje miejsce. To podróż, ale w głąb samego siebie, ku prostocie i autentyczności.
Do zobaczenia!
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska / Cofinanced by the City of Gdańsk



