Alpaka Records Presents

Kolejne wydarzenie z cyklu Alpaka Records Presents. Już po raz drugi zapraszamy Was na największe przedsięwzięcie, które organizujemy. Uwielbiamy brać sprawy w swoje ręce, a jak się okazuje, oprócz występów na żywo, w naszych genach jest również działalność organizacyjna. Dlatego 13 czerwca, w klubie Drizzly Grizzly, odbędzie się totalne święto naszej hodowli. Tego wieczoru odbędą się koncerty, dyskusje z artystami oraz wystawa najciekawszych okładek z naszego katalogu. 

BILETY:

I PULA – 40 zł (do wyprzedania – 40 sztuk)
II PULA – 50 zł (do 12.06)
III PULA – 60 zł (w dniu wydarzenia, do kupienia również na bramce)

Od 17:00, przez cały czas trwania wydarzenia, będziecie mogli podziwiać najciekawsze okładki z hodowli Alpaka Records. Kuratorką wystawy jest Mary Zaleska, wspaniała graficzka i designerka, z którą współpracujemy od kilku lat. 

18:00 – 19:30
Spotkanie z twórcami (Filip Żółtowski, Tomasz Chyła, Alpaka Records) 
Prowadzenie: Maks Mróz

20:00
Filip Żółtowski Quartet “BiBi” – PREMIERA PŁYTY

Filip Żółtowski – trąbka
Szymon Zawodny – saksofon
Wojtek Wojda – instrumenty klawiszowe
Mikołaj Stańko – perkusja

Filip Żółtowski Quartet łączy w swojej koncepcji tradycje jazzowego grania z nowoczesnymi brzmieniami i śpiewnymi tematami, czerpiąc także z polskiego folkloru. Jest to fuzja muzyki jazzowej, często mocno improwizowanej, z elektronicznymi brzmieniami, inspirowanymi producentami znanymi bardziej ze sceny muzyki pop czy EDM (np. Flume, Medasin), a także hip-hopowymi beat’ami w stylu produkcji James’a Yancey (J.Dilla). Jeśli mielibyśmy zdefiniować główny punkt łączący tę fuzję gatunków, to będzie to właśnie jazz, zainspirowany stylem Steve’a Coleman’a and Five Elements, czy Brad’a Mehldau. 

21:30 
Tomasz Chyła Quintet “Music We Like To Dance To” 

Tomasz Chyła – skrzypce
Emil Miszk – trąbka
Krzysztof Hadrych – gitara
Konrad Żołnierek – gitara basowa
Sławek Koryzno – perkusja

Przekonani o własnym głosie i unikalnym brzmieniu muzycy idą własną artystyczną drogą, co jakiś czas dzieląc się efektami swojej pracy. Po wielu latach eksperymentów zespół powraca do wartości i emocji towarzyszących powstaniu pierwszej płyty kwintetu, “Eternal Entropy” (2017). „Music we like to dance to” to zaproszenie do wspólnego tańca, wolnego od skomplikowanych rozważań i zbędnego teoretyzowania. Let’s Dance! Prog-rockowe riffy przełamywane pięknymi melodiami, przypominają odbiorcy o funkcjonalności muzyki, która służy nam od wieków.

Do zobaczenia!

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska / Cofinanced by the City of Gdańsk